Ben, Sen, Biz ve Onlar…

Ben, sadece ben, sessizlik ve onun getirdiği büyülü düşünceler…

Eski Menü
Bir Sayfa Seçin

Hep aynı hayallerdeydi. Bir mezarlıkta sevgilisini, dolunay ışıkları kızın tenini kraliyet ailesinin mezarıymış gibi soylulaştırırken görüyordu ve bastığı topraktan fazla uzağa gidemeyeceğini anlıyordu.  Hayallerinin efendisi iken o kıza sarılamamıştı bile. Hayallerinde dahi öpemiyordu.  Bir mezardan hanımelleri yükseliyordu, gecenin içinde mezar taşları kadar parlıyorlardı. Lakin kız daha belirgindi.  Geri dönüşümün başka bir formuydu ölüleri gömmek.

Sevenler ve sevilenler arasında cirit atarken, beyaz elbiseli kıza baktı. Birbirlerini mezar olarak görüyorlardı. Kadının mezardan topladığı birkaç hanımelini önünde birleştirdiği ellerinde tutuyordu, günün birinde bu çiçekler mezarında bitebilirdi. Kızın askılı elbisesi omuzlarının ne kadar tatlı olduğunu gösteriyordu.  Ve işte kız ona hafif bir tebessüm ediyordu. Kuantum’un dengesi şaşıyor; göktaşları, küçük yıldızlar yere çakılmaya başlıyordu. Toprak, sanki yıllardır görmediği akrabalarına sarılan insanlar gibi kucaklıyordu meteorları.  Kahramanımız koşarak gidip, neden orada olduğu bilinmeyen,  örümcek ağları bağlamış raftan aldığı imdat çekici ile dikkat çekici bir gürültü çıkararak zincirli mezarlık kapısının asma kilidini kırmaya çalıştı lakin beyhude. Kız sıcak bir tebessüm ile yağan meteorların arasında kaldı. O kadar güzeldi ki Tanrı onu recm ediyordu.  Tanrı’yı kıskandırmak böyle bir şeydi. Gök, yağıyordu.

Birden bir mezar taşı kızın ve çocuğun adını yazıyordu. Doğum ve ölüm tarihleri hesaplanamayan sayılar gibi sürekli değişiyordu. Lakin sonunda durdu sayaç. Tarih belirgin oldu.  Dünyanın dönerken çıkarttığı gürültüyü duyabiliyorlardı, damarlarının kan pompalayışında. Onları örten zifiri karanlık bile korkmaya başlayıp, yavaştan toparlanıp, etrafına bakınıp, mekanını gün ışıklarına bırakmaya başladı.  Ruhlar mezarlarına çekildiler. Bu hayal de, diğer gerçeklikler de burada bitti.

Angelus

Angelus

Mühim biri değil...

Tüm Yazıları >>>
Angelus

Latest posts by Angelus (see all)