Ben, Sen, Biz ve Onlar…

Ben, sadece ben, sessizlik ve onun getirdiği büyülü düşünceler…

Eski Menü
Bir Sayfa Seçin

   Camdaki lekelerin gölgesi beyaz tenine düşüyordu. Benim gölgem onun üzerine düşeydi de gölgemle sevebilseydim onu. Birbirinden uzak yerlerde oturup elimi boşlukta gezdirirken gölgemin onun yanağında gezinişini izleyebilseydim…  Acaba güzel olduğu kadar muhtaç mıydı?  Kusursuzluğunun altında yalnızlık var mıydı? Benim varlığımın farkında mıydı?  Şehirler arası yollardaki dinlenme tesislerinin soğukluğu vardı bakışlarında… Kalbi de öyle miydi? Yoksa bir kasabanın uzaktan görünen ışıkları kadar iç içe miydi ruhu ve bedeni? Montunu, sevdiği kızın montunun yakınına asan çocuklar gibi âşık olabilir miydik? Yoksa kasabanın ışıkları zamanla arkamızda mı kalacaktı?

Günün ilk ışıkları göğün bir kısmını yeni aydınlatmaya başlamıştı, taç yaprakların bir yerlerde açılışını duymaya gidercesine kalkıp yola koyuldu. Hâlbuki içimde öyle bir sevgi büyüyordu ki, bütün insanlar nasibini alabilirdi…  Tek sesli harfli bir kelimenin bu kadar ağır olması nasıl bu kadar normal karşılanıyordu? Zamanla yok olmaya bu denli nasıl hazır olabiliyorduk?  Ve o güzel kasaba yine arkada kalıyordu, güzel düşler ve güzel gözler bir yamaçta kalıyordu… Farın aydınlatabildiği kadar asfalt vardı önümüzde ve şerit sayısı çoğaldıkça insanlar azalıyordu…

20422-Night-Driving

Görsel bilgisi;  The user ‘Waterbaby’ on “lovethispic.com”  has submitted the Night Driving picture/image you’re currently viewing.

Angelus

Angelus

Mühim biri değil...

Tüm Yazıları >>>
Angelus

Latest posts by Angelus (see all)