Ben, Sen, Biz ve Onlar…

Ben, sadece ben, sessizlik ve onun getirdiği büyülü düşünceler…


Bir Sayfa Seçin

tunnel

Biliyor musunuz bilmem, ben yeni anladım; insanın birşeyleri rahatça yazabilmesi için beynindeki yoğunluk ve yükün verdiği acıdan çok, kalbindeki acı veren şeylerden azad olması gerekiyor ki bunu yapmak bana göre inandıklarınız varsa yapılması en zor şeylerden birsidir. İnançlar bireyi ve birey etrafındaki dünyayı oluşturan bir bütün. Kişi inançlarını yitirdiğinde varolan dünyası ve beyninde oluşturdu planlar tümüyle kendini yalanlar hale geliyor. Ve buda kişiyi gelecek hakkında düşünmek konusunda ürkekleştiriyor olsa gerek. Burdan çıkarılacak sonuçta hiçbirşeye, hiçbirkimseye inanmamak. Çünkü inanacağın şeyin seni hayal kırıklığına uğratıp kendini yalanlayarak imha edeceğine, yada uğratmayacağına hiçbir zaman emin olamıyormuşuz. İnandığın şey kendisine inanmıyorsa sen niye inanasın ki. Ama işte insan inanmak zorunda yaşamak için. Yoksa yaşanmışlık denen birşey olmaz. İnsan inandığı şeyi yaşar. İnsan aşırı çelişik bir yaratık. 🙂 Lanet olsun…..!!! Ne olacak bu insanlığın sonu bilmiyorum. 🙂 Çok acı verici birşey. 🙁

Hangisi daha iyi karar veremedim bu dünyadan kendimizi sildiğimizde, temizleyip gittiğimizde ardımızda bizi seven, sevgimize ihtiyacı olan insanlar bırakmak ve sık sık anılmayı tatmak mı? Yoksa herkesi kendinden nefret ettirip ardımızda sadece bir biz bırakmak mı? Kendimizi ele alsak biz ne kadar gidenlerin ardında kalıyoruz. Gidenler anılmayı ne kadar isterlerdi yada ardında acı çeken insanların olmasını. Aslında bu yazı daha çok size sorulan bir soru niteliğinde. Hangisi? Sevilmek mi? Yalnız ve ardından senin ardından üzülmeyecek insanlar bırakmamaya niyetli olduğun bir hayat mı? Gerçi ikincisini seçmek için diğer insanları kendinden çok düşünmen gerekli. Sen hangisini seçiyorsun?
Gördüğünüz gibi işlemeyen demir pas tutmuş bende geçen zaman zarfında yazamaz olmuş sorulara gömülmüşüm. Beni gömenler utansın mı yoksa beni daha fazla sorgulamaya ittikleri için gurur mu duysunlar bilmiyorum. Ama bu sorgulayışın çok acı bedelleri olduğunu sadece ben bilirim.
Bilmiyorum bu yazıdan ne anladınız. Bende pek birşey anlayamadım.
Teşekkürler…
Blacklight
Latest posts by Blacklight (see all)